Doğal Ürünler A-Z Endeks

Forskolin nedir?

Ne için kullanılır?

Geleneksel / Etnobotanik kullanımlar

Bu tür ve diğer ilgili türler birçok geleneksel tıbbi sistemde kullanılmıştır. Geleneksel tıbbi kullanımlar arasında sindirim bozuklukları (karın ağrısı, mide ve bağırsak spazmı, mide bulantısı, müshil olarak), cilt (yanıklar, yaralar, böcek ısırıkları, alerjiler), enfeksiyonlar (örn., Sifiliz, saçkıran) ve diğer durumlar bulunur. boyun sertliği ve romatizma ve menstrüasyona neden olmak ve oral kontraseptif olarak. Forskolin ayrıca kalp, kan ve dolaşım koşullarını ve kanserleri tedavi etmek için kullanılmıştır. 1970’lerde bitkinin kardiyovasküler aktivitesi araştırıldı.

Genel kullanımlar

Forskolin birden fazla etki alanına sahiptir ve dikkatle kullanılmalıdır. Forskolin türevleri kalp / kan damarı koşullarında kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Forskolin’in kilo kaybı özelliklerinden yapılan iddiaları desteklemek için kaliteli klinik çalışmalar yoktur ve astımlı hastalarda oral ve inhale forskolin ile yapılan klinik çalışmalar sınırlıdır.

Önerilen doz nedir?

Astım : Oral forskolin 2 ila 6 ay boyunca günde 10 mg kullanılarak incelenmiştir. Obezite : 12 hafta boyunca günde iki kez 250 mg% 10’luk bir forskolin özü incelenmiştir.

Kontrendikasyonlar

Olgu sunumları eksik.

Hamilelik / Emzirme

Gebelik ve emzirme döneminde güvenlik ve etkinlik hakkında bilgi bulunmamaktadır. P. barbatus geleneksel olarak menstrüasyonu indüklemek için ve oral kontraseptif olarak kullanılmıştır.

Etkileşimler

Hiçbiri iyi belgelenmemiş.

Yan etkiler

Klinik araştırma verileri genellikle eksiktir. Kolforsin (bir forskolin türevi) kullanımı ile bildirilen advers olaylar arasında hızlı veya düzensiz kalp atış hızı bulunur. Polikistik böbrek hastalığı olan hastalarda Forskolin’den kaçınılmalıdır.

Toksikoloji

Bilgi sınırlıdır. Embriyo ile ilişkili toksisite bildirilmiştir.

Bir cevap yazın